Fehér Tulipán Natúrkozmetikumok

Facebook vélemények

"A lila fürdőbombát próbáltam. Levendula illatával kellemesen ellazít, betölti a teret is. Bőrömet kíméletesen tisztítja, és hidratálja. Nem szükséges testápoló sem utána. Csak ajánlani tudom. :)"

"Lassan egy éves használat után láthatólag sokat javított az eddig nagyon száraz és piros arcbőrömön."

"Még Karácsonyi ajándéknak vettem egy fürdőbombát és nem bírtam ki - aznap este ki is próbáltam a párommal! Nagyon selymes és puha és nem utolsó sorban nagyon jó illata lett a bőrünknek tőle!"

A körömvirág olajat (Calendula olaj) nehezen gyógyuló sebek, napégette bőr, ekcéma, megpattant hajszálerek, reuma, felfekvés és lábszárfekély, száraz, kirepedezett bőr kezelésére használjuk.

Az orbáncfű (Hypericum Perforatum) olaja fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, sebgyógyító, ránctalanító, sejtregeneráló, immunerősítő és hangulatjavító hatású. DE fényérzékenyítő!

Hogyan készítsük el saját olajunkat?

Ha friss növénnyel dolgozunk, akkor a megtisztított virágfejeket 24-48 órára tálcán kiterítve szárítsuk kicsit. Ha a virágnak nagy a víztartalma, az olaj könnyen megromlik.

Az enyhén szárított virágokkal háromnegyedig megtöltünk egy sterilizált befőttesüveget, majd teljesen felöntjük bio, hidegen sajtolt napraforgó, vagy oliva, vagy édesmandula olajjal, úgy, hogy növényi rész ne lógjon ki és az esetleges buborékokat is finoman kikocogtatjuk belőle. Lezárva, 3-4 hétig hagyjuk meleg, napos helyen, majd kávéfilteren, vagy muszlin szűrőn át leszűrjük. Sötét gyógyszertári üvegekben, fénytől védett hűvös helyen 1 évig eltartható. Készíthetjük természetesen szárított gyógynövényekből is, ebben az esetben az üveget elég csak félig tölteni, de a macerálási idő 4-6 hét.

A macerálás, mint tevékenység valójában a különféle gyógynövények hatóanyagainak kivonását jelenti olaj felhasználásával. Azaz macerátum (gyógyolaj) készítése akkor szükséges, ha egy- vagy több gyógynövény gyógyító tulajdonságaihoz szeretnél hozzáférni a növény fizikai felhasználása nélkül hosszú távon.

Lássunk egy példát: tudjuk, hogy a kamilla csodás nyugtató és gyógyító tulajdonságokkal rendelkezik, de egy krémbe például nem keverhetem bele akár a szárított akár a frissen szedett növényt. Ekkor lép színre a macerálás! Olaj, hő és türelem segítségével kivonható a szárított gyógynövényekből azok hatóanyaga(i). Természetesen tudnunk kell, hogy mely növények hatóanyagai oldódnak olajban.

Hogyan zajlik a macerálás?

  1. Fogj egy befőttes üveget (ha sokat szeretnél) vagy egy kisebb, mondjuk bébiételes üveget (ha kisebb mennyiséget szeretnél macerálni)
    Zárójel: Mivel időigényes művelet, ha tudod hogy többször lesz rá szükséged és nem csak úgy próbából készíted, nyugodtan végy elő egy befőttes üveget a feladathoz
  2. Az üveget 2/3-ig töltsd meg a választott szárított gyógynövénnyel. Itt több fajta gyógynövényt is választhatsz, nem feltétlenül szükséges csak egy gyógynövényt tenni a macerátumba.
    Készítettem már csak körömvirágos, de kamillavirágos-levendulás macerátumot is.
  3. Töltsd meg az üveget finomított olajjal. E célra nyugodtan használhatsz napraforgó olajat, de természetesen Te döntöd el, milyen olajban szeretnéd a hatóanyagokat “viszontlátni”.
    Ne használj karakteres illatú olajat, mert a végeredménynek is ilyen illata lesz! Pl. kerül az oliva olajat, kivéve ha agyon finomított és már egyáltalán nincs illata.
  4. Az üveget légmentesen zárd le és tedd langyos helyre 6 (hat) hétre.
  5. Amikor az üveg felé jársz, de mondjuk legalább hetente 1-2-szer, rázogasd össze az üveget és tedd vissza.
    Itt különösen fontos, hogy jól záródó legyen az üveg, mert különben úszni fog minden az olajban…
  6. Hat hét elteltével szűrd át az olajat és már használhatod is!
    A felhasznált növényeket ne dobd ki, ha készítesz szappant, abba kiváló lehet!

+1 lépés mellyel fokozhatod az olajad illatát és hatását: a leszűrt olajjal ismételd meg a lépéseket egy újabb adag szárított gyógynövénnyel.

 
 
© 2019 fehertulipan.hu | Adatvédelem